Zemra e shqipes nuk plaket kurrë

Εκδότης:
Οσελότος
Έτος:
2020
ISBN:
9786182050354
Σελίδες:
32
Εξώφυλλο:
Μαλακό
Zemra e shqipes nuk plaket kurrë
Τιμή εκδότη:€10,00
Η τιμή μας: €9,00
στο καλάθι
Zemra e shqipes nuk plaket kurrë
Një vendi të vogël, siç është Shqipëria jonë, munden t’ia mohojnë lashtësinë e saj, ndonëse ajo nuk është veçse një hyjneshë e moçme dinamike, sa vetë Njerëzimi, me taban të fortë mbi rrënjë të thella, plot virtyte e krenari... Dhe nëse dikur dijetarët e saj, (mbase inegzistentë) shkruajtën për “rrugën e mëndafshit”, luftëra, ose histori të popujve të tjerë dhe nuk shkruan historinë e tyre, …Mëkat!…
Kurrë të mos harrojmë se, edhe Elefanti Afrikan është egzemplari më i lashtë në tokë dhe një turrë e bashkuar milingonash termite, munden ta gjynjëzojnë me një përpjekje të tyre, mandej edhe ta vrasin, por origjinën e tij, të cilën bestytnitë e mbajnë të fshehur nëpër qitapet e djallit, s’e përtypin dot me azgjë, sepse ajo është sterile si një kockë e akullt sferike e pakapërxyeshme. Pa harruar se fare pak kalcium nga ajo kockë shqiptarie, egziston testamenteve të tyre dhe, nëse ata e mbrojnë me fanatizëm ekstrem si të vetën, atëherë s’u mbetet gjë tjetër, veçse të brohorasin njëzëri shqip: “Tungjatjeta!”
Τίτλος βιβλίου:Zemra e shqipes nuk plaket kurrë
Εκδότης:Οσελότος
Συντελεστές βιβλίου:Vreka Nikola (Συγγραφέας)
ISBN:9786182050354
Στοιχεία έκδοσης:Δεκέμβριος 2020
Κατηγορίες:Λογοτεχνία > Μεταφρασμένη λογοτεχνία
Δεν βρέθηκαν στοιχεία για τον συγγραφέα

Είδατε πρόσφατα:

Δωρεάν μεταφορικά
SMS info
Τηλεφωνικές παραγγελίες